Duyurular
Takvim
Tüm duyurular
Aramızda Söyleşi
Laf "Aramızda"
Kolokyum
Aramızda Söyleşi / Duyuru / Duyuru Bant / Faaliyet

“Sağ Popülizm ve Toplumsal Cinsiyet Karşıtı Hareketler”

“Aramızda Söyleşiler” yeni dönem etkinliklerine Alev Özkazanç ile “Sağ Popülizm ve Toplumsal Cinsiyet Karşıtı Hareketler” söyleşisiyle devam etti. Dernek üyemiz olan Özkazanç’ın yakın zamanda çıkan “Bir Musibet/ Yeni Türkiye’de Erillik, Şiddet ve Feminist Siyaset” adlı kitabını da konuştuğumuz söyleşi, Ezgi Sarıtaş moderatörlüğünde 15 Ocak Cuma günü saat 20:00’de online olarak gerçekleştirildi.

Duyuru / Duyuru Bant / Nedir bu

11-Nedir Bu Erkeklik?

Serimizin bu bölümünde Emine Sevim (ve kedisi Lerzan) erkeklikle ve erkeklik çalışmalarıyla ilgili sorularımızı cevaplandırıyor… Listen to “Nedir Bu Erkeklik? / 11. Bölüm” on Spreaker.

Duyuru / Nedir bu

10-Nedir Bu Feminist Politika?

Farklı feminizmler, farklı kadınlıklar ve stratejiler… Bu bölümümüzde Yasemin Özgün ve Melek Zorlu feminist politika kavramını ele alıyor. Listen to “Nedir Bu Feminist Politika? / 10. Bölüm” on Spreaker.

Duyuru / Nedir bu

09-Nedir Bu Feminist Pedagoji?

Bu bölümümüzde Pelin Yalçınoğlu ile birlikte feminist pedagojiyi, kavramın eğitim öğretim ortamları dışındaki tezahürlerini, politik anlamını ele aldık. Listen to “Nedir Bu Feminist Pedagoji? / 9. Bölüm” on Spreaker.

Duyuru / Nedir bu

07-Nedir Bu Kesişimsellik?

Kesişimsellik nedir, ne değildir? Feminist politika için anlam ve önemi nedir? Merve Diltemiz sordu, Ece Öztan yanıtladı. Listen to “Nedir Bu Kesişimsellik? / 7. Bölüm” on Spreaker.

wait! loading

No more pages to load

 
Week of Nis 5th
Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Nisan 5, 2021 Nisan 6, 2021 Nisan 7, 2021 Nisan 8, 2021 Nisan 9, 2021 Nisan 10, 2021 Nisan 11, 2021